Știri Online * Ultimele Știri din Bârlad, Vaslui, Huși, Negrești, Murgeni * Știrile zilei * Actualizat azi

: 19 aprilie, 2021
7 C
Bârlad
- Reclamă -

Pe podium ,la Campionatul European feminin de gimnastică artistică, a fost și o bârlădeancă

Cele mai citite

România a cucerit la junioare medalia de aur pe echipe şi la individual compus la Campionatele Europene feminine de gimnastică artistică ce se desfășoară la Mersin.

La Campionatul European feminin de gimnastică artistică, a fost și o bârlădeancă

Sâmbătă, echipa României (Larisa Iordache, Ioana Stănciulescu, Silvia Sfiringu, Antonia Duţă, Daniela Trică) a totalizat 154,496 puncte, fiind depăşită cu puţin de Ucraina (Anastasia Bacinska, Elizaveta Gubareva, Anastasia Motak, Anghelina Radivilova, Diana Varinska), care a obţinut aurul cu 154,663 puncte.

Diferenţa a fost făcută de nota mică primită de Ioana Stănciulescu la paralele (9,800).

Pe locul al treilea s-a clasat Ungaria (Csenge Maria Bacskay, Dorina Boeczoego, Zsofia Kovacs, Mirtill Makovits, Zoja Szekely), cu 151,597 puncte, relatează Agerpres.