Valoare recunoscută! Profesorul vasluian Alexandru Mîţă a câştigat premiul 2021 European Innovative Teaching, decernat de Comisia Europeană, pentru proiectul Erasmus+ „Comics in Teaching Languages / La BD en classe de langues”.
“ Iată o scrisoare oficială în care sunt anunțat de faptul că tocmai mi s-a decernat premiul 2021 European Innovative Teaching Award din partea Comisiei Europene, la prima ediție a acestui concurs european, pentru proiectul Erasmus+ « Comics in Teaching Languages / La BD en classe de langues ».

Nu e pentru a-mi face imagine, ci pentru a vă demonstra că preocupările mele pentru o adevărată educație de calitate, bazată pe seriozitate, creativitate, empatie, continuă. Chiar dacă, în lumea de azi, se pare că altele sunt criteriile care contează, uneori valoarea mai este remarcată și de la vârful piramidei. Vă mulțumesc !”, a transmis dascălul vasluian.

Alexandru Mîţă este profesor de limba franceză la Liceul “Mihail Kogălniceanu” din Vaslui, a fost inspector şcolar şi consilier al secretarului de stat din cadrul Ministerului Educaţiei, Mihaela Popa.
Urmareste cele mai noi stiri din Barlad spinos.ro pe Facebook si pe Instagram Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de știri și informații pe Spinos Media.