Trupele de dans Bimbo și Spendid, aparținând Clubului Copiilor „Spiru Haret” din Bârlad, au obținut Premiul I în cadrul prestigiosului Concurs Internațional „Ghiocelul de Argint”, organizat de Palatul Copiilor Arad.
Evenimentul este înscris în Calendarul Proiectelor Educative Extrașcolare Naționale de Interes (CPEENI), poziția 28, și a reunit sute de participanți din întreaga țară și din străinătate.
Coordonate cu pasiune și profesionalism de profesorii Moraru Monica și Ichim Mathias, cele două formații au impresionat juriul prin originalitate, sincronizare și expresivitate, reușind să se detașeze într-o competiție extrem de strânsă.
Participarea la acest concurs internațional a fost o ocazie valoroasă pentru tinerii dansatori din Bârlad să-și demonstreze talentul, dar și munca intensă depusă în cadrul repetițiilor. Reușita lor reprezintă o confirmare a nivelului de excelență artistică promovat la Clubul Copiilor „Spiru Haret”, un spațiu dedicat dezvoltării creativității și expresiei artistice în rândul copiilor.
Felicitări elevilor, coordonatorilor și părinților pentru susținere și implicare în acest parcurs de succes!
Urmareste cele mai noi stiri din Barlad spinos.ro pe Facebook si pe Instagram Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante știri pe Spinos Media